»Treba je pogledati v prihodnost. Schengenska meja bo v tem delu padla.«
»Interes Slovenije je, da se schengenska meja v razumnem roku prestavi na mejo med Hrvaško in Srbijo.«
»Vsi razumejo, da v primeru odprtja zunanje meje v eni schengenski državi to pomeni tveganje za vse. Vsaka članica tako ni odgovorna samo za svoje meje, temveč za celoten schengenski prostor.«
»Reforma pravil je ključna za to, da bo schengensko območje odpornejše proti zdajšnjim in prihodnjim krizam na zunanjih mejah EU-ja. Zagotavlja tudi, da lahko ljudje, ki živijo in potujejo v EU-ju, v celoti izkoristijo prednosti potovanj brez notranjih meja.«
»Vključuje se država članica, ki bi potencialno lahko imela izjemne težave, ker nima dorečenih meja s svojimi sosedi. Anomalija bi bila v tem, da bi imeli schengensko mejo, ki bi bila nedorečena.«
»V strateškem interesu Slovenije, da se schengenska meja čim prej pomakne na Hrvaško.«
»Urediti moramo schengensko mejo. Naš predlog pa je, da bi pri tem poleg skupnih policijskih patrulj sodeloval tudi Frontex. S tem bi lahko med drugim odpravili nepotrebne in neargumentirane notranje kontrole na naši meji z Avstrijo.«
»Nadzor meja med državami schengenskega območja de facto ni ukinjen.«
»Lahko se zgodi, da konec leta 2006 ali v začetku leta 2007 slovensko-hrvaška meja postane schengenska meja, kar je pogoj za ukinitev meje z Italijo, Avstrijo in Madžarsko. To pa pomeni, da bo Slovenija tudi kar zadeva policijskega nadzora vstopila na evropski zemljevid.«
»Prebežniki bi tako imeli vstop v EU nekje na schengenski meji, ne pa na slovenski meji.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju